(Фото) Јана во бикини, глумицата згодна во шестиот месец од бременоста

By

Актерката Јана Стојановска е во шестиот месец од бременоста. Таа и нејзинот сопруг,  српскиот кошаркар Андрија Бојиќ, го чекаат првото дете. Јана објави и фотографија од одмор, каде го покажа трудничкиот стомак. Актерката доби комплименти дека иозгледа одлично и дека воопшто не е здебелена иако е бремена. Јана е ќерка на македонските актери Ненад и Силвија Стојановски. Таа кон крајот на јуни се омажи за кошаркарот на МЗТ Скопје. Свадбата беше во Србија.

(Галерија) Се омажи Јана Стојановска, српска свадба за македонската глумица

Ќе ви се допадне