(Фото) Калиопи стана бабамразица

By

Поп-ѕвездата Калиопи во стилот на бабамразица, со црвена капа, им го честиташе Божик на сите католици. „Среќен и благословен Божик“, напиша поп-дивата на сликата што ја објави на инстаграм-профилот. Нејзините пријатели ѝ се заблагодарија за честитката, но ѝ побараа да им даде и подарок – нова песна.

Пејачката од поодамна нема снимено песна на македонски. Таа скоро промовираше нова песна на српски јазик, а изминатиов период одржа неколку концерти во повеќе градови во Србија и Хрватска.

На своите профили на социјалните мрежи често објавува приватни слики и видеа, а неодамна го привлече вниманието на твитерџиите со видео снимено на пат низ Македонија, кога, како што рекоа тие „Калиопи баш се изглупира“.

(Видео) Калиопи се глупира на „Инстаграм“

Ќе ви се допадне