(Фото) Катарина ја покажа сестрата

Македонскиот топ-модел Катарина Ивановска  вчера објави фотографија со нејзината постара сестра Кристина.

„Сестри“, напиша Катарина под фотогрфијата на Инстаграм.

Обожавателите на  Катаринаи пишуваа дека многу личи на нејзината постара сестра.

Моделот откако стана мајка, често ги изненадува своите обожаватели на социјалните мрежи со фотографии од нејзното семејство.

Катарина објави и фотографија од детството каде заедно со нејзината мајка и постара сестра слават роденден.