(Фото) Кате и Трајче од „Соната“ на прошетка со ќерката

By

Катерина Брезева и Трајче Бондиков од фолк-групата „Соната“ викендов беа на прошетка со ќерката Ана. Семејната слика, додека седат во едно кафуле, Трајче ја објави на „Фејсбук“. Тие станаа родители пред четири месеци, но досега не споделуваа слики од бебето на социјалните мрежи.

За потсетување, Кате и Трајче се венчаа летово по 18 години врска, а еден месец подоцна станаа родители.

Ќе ви се допадне