(ФОТО) Кошаркарката Едина Муса стана балерина

By

Македонската кошаркарка, репрезентативката Едина Муса, тргна на часови по балет.

dobivaj vesti na viber

Барем така вели на фотографијата што ја објави. Освен балетот, Едина Муса важи за оние спортистки што особено внимаваат на своето тело.

Таа често става фотографии на социјалните мрежи од салата за вежбање. Всушност, додека не е на терен со баскетот, Муса е фитнес-инструкторка, па држи часови по фитнес и целосно е посветена на здравиот живот и топ-форма.

Ќе ви се допадне

https://tai.go88.is/

https://sunwin.gg/