(Фото) Македонскиот актер Ертан Шабан сликан со друга жена, пренесуваат турските медиуми

By

Македонкиот актер Ертан Шабан, кој е во брак со популарната турска глумица Ебру Озкан, е сликан во друштво со извесна русокоса жена, пренесуваат турските медиуми. Тој е сликан во едно кафуле во населбата Џихангир во Истанбул.

„Атерот седеше гушнат со непозната русокоса девојка. На излегувањето од кафулето тој одговараше на  новинарите и на нивните прешања за неговата жена : Немој да зборувате глупости, какви се тоа прашања? Пријатели, јас сум оженет маж, имам дете. Зарем е можно такво нешто“, пренесуваат турските медиуми. 

 

Ертан Шабан е макдонско-турски актер. Роден е во Скопје . Тој на нашата поширока јавност и е познат по улогата на Александар Македонски во турската серија „Збогум Румелија“. Во 2016 година стана турски зет. Ертан по повеќемсечната љубовна врска со турската актерка Ебру Озкан, позната по улогата на Халиде во серијата „Имотот на дамата“, се венчаа.

Озкан и Шабан пред бракот живееа и работае на релација Скопје-Истанбул. На свадабата, според локалнитее медиуми, присуствувале голем број колеги на Ебру од Турција, како и многу познати личности од турскиот јавен живот.

 

Ќе ви се допадне