(Фото) Мартија во љубов со фудбалерот Дарко Чурлинов

Пејачката Мартија Станојковиќ има нов дечко. Таа е во љубовна врска со фудбалскиот репрезентативец Дарко Чурлинов.

Информацијата дека тие двајца се во врска ја откри блиска пријателка на парот, која објави инстаграм стори на кое Мартија и Чурлинов се бакнуваат и прегрнуваат, иако ни мартија, ни Дарко засега не потврдија дека се заедно.

Дарко од пред неколку месеци игра за екипата на Барнли во првата англиска лига, а таму додје од германскиот шампионат. Чурлинов подголго време е и дел од македонската фудбалска репрезентација.

Мартија претходно беше во врска со Милан Илиќ со кој ретко споделуваше јавни фотографии. Јавноста ја запозна како учесничка на балканското музичко шоу „Пинкови ѕвездички“.

 

 

 

Scroll to Top