(Фото) Медената Атиџе ја сними првата песна

By

Херојката од документарниот филм „Медена земја“, Атиџе Муратова, ја сними својата прва студиска песна „Покрај река Брегалница“. Самир Љума, кој работеше на филмот, на својот твитер-профил објави слика од студиото во кое снимаше со Атиџе.

Атиџе никогаш не ја криела љубовта кон музиката, а нејзината прва песна сакаше да ја испее во Лос Анџелес ако „Медена земја“ добиеше „Оскар“.

 

 

 

Ќе ви се допадне