(Фото) Меланија ја инспирира Фатиме

Специјалната јавна обвинителка Фатиме Фетаи повторно го привлече вниманието на јавноста, овој пат на настан во Скопје. Таа не потфрли со стилот, а дојде облечена во долг бел капут и крем салонки. На социјалните мрежи ја пофалија за изборот на гардероба, а некои твитерџии го споредија нејзиниот стил со оној на Меланија Трамп, која носеше бел капут на церемонијата на палење на божикните светилки во Белата куќа пред неколку дена.

„Дама со стил“, „Секогаш шик“, се само дел од коментарите за стилот на Фатиме на социјалните мрежи.

Фото: фејсбук

Меланија како снежна кралица во Белата куќа

 

Scroll to Top