(Фото) Мијалков стана Кокаињо, Ивона игра за „Тифани“

By

Никола Груевски во дрес на Бразил, со стегач на главата, на кој пишува Робињо, им стана инспирација на твитреџиите во пресрет на мундијалот.

И новинарката Ивона Талевска ја претворија во фудбалерка од тимот на „Силекс-Тифани“, со прекар Ла Танга.

Во фудбалското друштво е и поранешниот прв човек на УБК, Сашо Мијалков, кој е претворен во фудбалскиот играч Кокаињо, кој игра за „Спарта Прага“ од Чешка.

И од нигде никаде, Љубисав Иванов – Ѕинго, претставен како Ѕинго Велики, играч на „Силекс“.

Во пресрет на Светското првенство во фудбал, кое в четврток почнува во Русија, на социјалните мрежи постојано се објавуваат фотографии од македонските политичари и лица од јавниот живот на сликички како од албумот на „Панини“.

Ќе ви се допадне

Website https://4anime.biz: Watch Ronin Warriors Gaiden (Dub) 4anime Episode 2 4anime

Peeping Life Specials Episode 2 - Raw

TwistMoe Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Website https://animepahe.cc: Watch Mob Psycho 100: The Spirits and Such Consultation Office's First Company Outing - A Healing Trip That Warms the Heart (Dub) animepahe Episode Full watch anime dub

Gallery autodesk: https://gallery.autodesk.com/users/J23PNLTYDXMB?relProf=1

Social microsoft: https://social.microsoft.com/Profile/animeflixnl