(Фото) Мими го освои „Гранд“, ама и срцето нејзиниот дечко Филип Нуне

By

Македонската натпреварувачка Мими Јовановска од Велес во музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“ до сега неколку пати со својот настап го освои жирито . Дека е успешна во она што го прави доказ се нејзините настапи, како и пофалните зборови на членовите од жирито. Таа неодамна прозборе и за љубовниот живот, па откри дека е во врска со Филип Нуне.

Тие се заедно повеќ од три години, а она што е посебно интересно е дека таа и пред учеството во шоуто се занимаваше со музика, односно таа свири во Бендот на браќа Нуне. Тој ја подржува во она што го работи, а Мими вели дека во него ја нашла љубовта.

Ќе ви се допадне

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

watch animes 4Anime Tokyo Revengers

watch anime online Attack on Titan Final Season (Dub)

My Hero Academia Season 4

4Anime How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom Episode 8

Your Name.