(Фото) Мицкоски и Ѓорчев се издуваа пред драмата со Груевски

By

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со пратеникот Влатко Ѓорчев и Јохан Трчуловски, во неделата беа на ракомет. Друштвото сосе децата, беа на трибините на спортската сала „Јане Сандански“, каде се играше натпреварот помеѓу Вардар и Барселона. Тројката се реши за одмор од политичките случувања, на ден пред, распишувањето на национална  потерницата за нивниот предходен лидер Никола Гриевски, кој треба да одлежи две години во затвор.

 

Ќе ви се допадне

Tokyo Ghoul Episode 12 at ANIMEFLIX animeflix hunter hunter

The Promised Neverland Season 2 (https://animefreak.ws/m/92NJ) Episode 2 at AnimeFreak animefreak one piece