(Фото) Новогодишно во домот на Перо Антиќ

By

Ружица Антиќ, сопругата на поранешниот македонски репрезентативен Перо Антиќ, на својот Инстаграм профил ја сподели фотографии од празничната атмосфера во нивнот дом.

dobivaj vesti na viber

Таа се пофали дека ја накитиле елката со помош на нејзините три сина Павел, Лука и Петар. Друштво им правеше нивната хаска.

Перо и Ружица се веќе 12 години во брак, а со своите фанови понекогаш знаат да споделат приватни моменти нивните животи.

Нивните пријатели искоментираа дека нивните деца пораснаа, а дека домот и елката им се преубаво украсени.

Антиќ во моментов игра за Белградска Црвена Ѕвезда.

 

Ќе ви се допадне