(ФОТО) Облече исто бикини, само разликата е километарска!

Минатото лето домашните медиуми ја прогласија поранешната водителка Мелита Ракиќевиќ за македонска рекордерка во објавување летни фотографии во бикини.

Летото 2017 е во полн ек, а Мели ја стартуваше сезоната за својата најчеста пракса – позирање на плажа во костим за капење. Годинава има и повеќе друштво, односно освен ќерката Барбара, со неа е и новото момче, па има дополнително љубов под жешкото сонце.

И српската ѕвезда Јелена Карлеуша бомбардира со слични фотографии во бикни, Јеца од Истанбул, а Мели од Грција, заедничко им се бикините.

Кај едната се црвени, кај другата тиркизни. Иако моделот е ист, разликата е драстична. Нашата преферира манекенска линија, а соседката од север е горда на своите облини. Што мислите, на која подобро и стои?

Scroll to Top