(Фото) Откако Петре купи тротинет, мисли дека сите го мразат

Откако градоначалникот Петре Шилегов купи електричен тротинат, стана хит на интернет. Расакажа како дента дошол од дома до работа, каде бил, на средби и состаноци, па и како со тротинет си заминал – или тој споделува слики или минувачи го сликаат со тротинетот па го споделуваат на Фејсбук.

dobivaj vesti na viber

И така, Шилегов вчеравечер реши да им напише на сите што му се смеат и го хејтаат. „За разноразните хејтери (кои, кога ќе размислам, всушност, се мразат самите себеси), повторно од работа накај дома . И да, денеска, преку 65 километри. На состаноци, средби. Сè може кога се сака. Сакајте го Скопје“, напиша  Шилегов.

Scroll to Top