(Фото) Пријателите злосторнички се здружија против Фатиме

By

Специјалната јавна обвинителка Фатиме Фетаи синоќа го прослави 34. роденден. Фатиме роденденот го прослави во кругот на најблиските пријатели и колеги.

Нејзиниот пријател Огнен Јаневски ја изненади со зелник со праз, наместо торта.

„Роденден се слави со торта-зелник со праз!  Изненадување – пар екселанс! Сето тоа спремно, а другарите и семејството “злосторнички” се здружија за да не не’ сети роденденката. Специјална торта, за специјалната другарка – ФФ. Честита 34-ка ова де 23-ка. Urime! Gëzuar ditëlindjen! Мама Гордана ја спреми тортата за роденденот“, напиша Јаневски на Фејбук.

Фото: Фејсбук

Ќе ви се допадне