(Фото) Рада како Меланија, шик кај војниците од Ѓорче

By

Во темен костум, во комбинација со бело и со елегантни штикли, министерката за одбрана Радмила Шекеринска беше во посета на касарната во Ѓорче Петров. Таа присуствуваше во моментот кога пристигна нови гуми за армиските возила од набавката за годинава .

Нешто слично, ама без гуми, беше и со првата дама на САД, Меланија Трапм, која беше кај маринците во воената база, облечена во шик комбинација, на високи штикли и палто во коцки, во црно-бела комбинација.

Ќе ви се допадне