(Фото) Ребека не го најде папата во Ватикан

By

Македонската поп-пејачка Ребека Јанковски беше неколку дена во Италија, заедно со сопругот Мики и двата сина, близнаците Доротеј и Макареј. Таа сподели неколку фотографии од посетата во Милано, Рим и Ватикан. И додека папата беше во Скопје, таа кај него во Ватикан, па и на својот фејсбук-профил напиша „ Папата во Скопје, јас кај него на гости во Ватикан“.

Ќе ви се допадне