(Фото) Сандра и Сашо Мијалкови вљубени за роденденот

By

Поранешниот шеф на УБК, Сашо Мијалков вчера имаше роденден. Тој наполни 54 години. Дека е славеник вчера објави неговата сопруга, балерината Александра Мијалкова, која сподели нивна заедничка слика.

Покрај пораката дека е “ Birthday boy“, Сандра ставила и срце. Лани за роденденот на Мијалков, тие беа во еден скопски ресторан, а меѓу гостите беше и поп-пејачката Аделина Тахири која сподели фотографии од забавата. 

Ќе ви се допадне