(ФОТО) Сани во пижами за роденденот

By

Македонската фолк пејачка Сани Гроздановска вчера славеше роденден. Нејзините блиски пријателки, но и колешките од фолк естрадата ја изненадија вечерта на врата. Облечени во исти пижами, пред вратата на Сани се појавиле фолк пејачките  Тања Јовановска Трајкова, Ирена Вељовска, Андријана Кеш.

dobivaj vesti na viber

 

Ѝ ја отпеале роденденската песна, а потоа забавата продолжила во домот на Сани, кога сите ставиле и маски преку лицата.

 

Ќе ви се допадне