(Фото) Се породи Елена Милева, шпанскиот ракометар Едуардо Гурбиндо стана татко

By

Ракометарот на „Вардар“, Едуардо Гурбиндо, и неговата партнерка, Елена Милева од Свети Николе, станаа родители. Бебето Лиам се роди на 6 април. Тој и мајката се чувствуваат добро и веќе се дома.

„Те чекавме долго мал ѓаволу“, напиша шпанскиот ракометрат и објави фотки од синот на „Инстаграм“.

Слики од бебето објави и Елена и им се заблагодари на пријателите за честитките.

„Нема лутиш ако сум ве оставила на seen, имам супер слатка причина за тоа. Мама и бебуш се супер, а времето го користиме максимално да се запознаеме и гушкаме“, напиша Елена.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Eduardo Gurbindo (@gurbinsson)

Ќе ви се допадне

AniWatch anime stream: Watch Umibe no Étranger Episode Full

AnimeDao death note animedao: Attack on Titan (https://animedao.nl/m/BP) Episode 25