(Фото) Се сврши виолинистот Илија Филиповски: Романтично запросување на Матка

By

Виолинистот на групата Маестро, Илија Филиповски, ја побара за жена својата девојка Анастасија. Романтично, на Матка, тој ѝ даде прстен, а сликата од запросувањето ја објави на социјалните мрежи.

„Таа рече ‘да’. Те сакам Анастасија“, напиша музичарот, кој ретко објавува слики со девојката.

Освен што свири во групата „Маестро“, Илија долги години е член и на ансаблот на „Танец“, а претходно свиреше и во оркестарот кој со години настапуваше во емисијата за народна музика „Зајди зајди“.

Ќе ви се допадне

AniWatch animes online: That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub) Episode 24

4Anime 4anime kakegurui: The Rising of the Shield Hero (Dub) Episode 25