(Фото) Шлиц до колк и златна торта за роденденот на Сани Гроздановска

By

Фолк-пејачката Сани Гроздановска наполни 30 години, а роденденот го прослави во позната скопска кафеана. Пејачката двапати се преоблече на роденденот, првин во златен фустан со шлиц до колкот, а потоа во бел кус фустан, кој потсетува на палто.

Дека се забавува, Сани покажа и на социјалните мрежи и објави неколку фотографии од журката. Таа откри дека имала златна торта со круна, но и дека запеала на својата забава.

Иако поради пандемијата одамна нема настапи во живо, Сани е често во центарот на вниманието на јавноста. Таа неодамна се скара со пејачката Сања (Барби) Цинцева кога објави статус во кој ја праша Цинцева дали си ги измила забите пред јавно да ја спомнува, ако не, таа ќе ѝ купела четка и паста. Во јавноста се памети и нејзината изјава пред некоја година, во која рече дека „нејзините колешки требало да знаат и да пеат, а не само да ги вадат цицките на настап“.

 

Ќе ви се допадне

KissAnime gogoanime tv kissanime: Watch Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai Episode 12

AnimeTV dragon ball anime tv: One Punch Man Episode 12