(Фото) Сопругата на Огнен Амиџиќ со танга-бикини: Згодна Македонка за познатиот водител

By

Сопругата на познатиот водител Огнен Амиџиќ, Данијела Димитровска, која има македонско потекло, е на одмор. Таа е заедно со сопругот и со синот. Данијела веќе сподели неколу фотографии во бикини на Инстаграм и многумна коментираа дека изгледа згодно и секси. Данијела, која веќе подолго време е во брак со познатиот српски водител, порано беше манекенка, а денес пак има своја модна агенција. Двојката има син.

View this post on Instagram

🏖

A post shared by DANIJELA DIMITROVSKA (@danijeladimitrovska) on

 

 

View this post on Instagram

All i'm thinking right now is 🌊🏖

A post shared by DANIJELA DIMITROVSKA (@danijeladimitrovska) on

Ќе ви се допадне

AnimeFreak animes online: My Hero Academia 2 (Dub) Episode 25

ANIMEFLIX animeflix haikyuu: Watch The Misfit of Demon King Academy Episode 9