(Фото) Татјана Стојановска како Мис на Македонија пред 25 години

By

Татјана Стојановска со години е позната во јавноста како презентерка од пред малите екрани.

Голем дел од јавноста ја избираат токму неа за свој омилен ТВ лик. Таа секогаш е средена и умерена и претставува  пример за вистинска дама.

Но пред да стане презентерка Татјана Стојановска се натпреваруваше за Мис на Македонија во 1992 година и триумфираше на првиот самостоен избор за убавина во нашата земја.

На нејзината убавина годините едноставно не и можат ништо.

tanja_stojanovska-mis-520x759

Ќе ви се допадне

Dragon Quest: Your Story (Dub) (https://kissanime.mx/m/m3Pj) Episode Full

AnimeDao: Gatchaman Crowds Insight (Dub) anime episode Full online free at https://animedao.nl animedao demon slayer

Website https://animeheaven.pro: Watch Judge animeheaven Episode Full dragon ball z anime heaven

AnimeFLV: Horizon in the Middle of Nowhere II anime episode 13 online free at https://animeflv.uk anime websites

Ko-fi: https://ko-fi.com/gogoanimelol

About: https://about.me/gogoanimebe