(Фото) Те сакам, супер жено моја, ѝ рече Игор на Илина, која го искачи еден од најтешките врвови во Јужна Америка

By

Пред неколку часа, Илина се искачи на врвот Ариста Санта Барбара, кој е на  5790 метри. Ова е еден од највисоките и најтешките за освојување во Јужна Америка, а веста ја сподели нејзиниот дечко Игор Џамбазов. „Те сакам, супер-жено моја“, и напиша Игор на Илина.

Алпинистката Илина Арсова деновиве ги минува во Еквадор, каде заедно со експедиција предходно го искачуваше еден од највисоките активни вулкани во светот Котопакси. Вулканот се наоѓа на височина од 5911 метри, а врвот постојано е покриен со мраз.

„Во Македонија можеби сум кралица на планините, но овде во Еквадор уште учам“, рече Илина и им се заблагодари на луѓето од нејзиниот тим.

Ќе ви се допадне

Heroic Age (Dub) Episode 26

AnimeBee Watch english anime Online in HD for FREE

Pokémon: Origins (Dub) Episode 4

AnimeFreak: Detroit Metal City: Birth of the Metal Devil anime episode Full online free at https://animefreak.ws animefreaks anime

Player: https://player.me/animefreakws/about

Catchafire: https://www.catchafire.org/profiles/1642841/