(Фото) Тошо Малерот носталгичен, се врати во Македонија

By

Васко Тодоров, познат како Тошо Малерот, пред неколку дена се врати Австралија. Дека стигнал во Скопје прв објави неговиот пријател Бранко Огњановски, односно Миле Паника. Тој заедничката слика ја стави на „Твитер“ и напиша дека се пак заедно. Фановите коментираа дека Васко е сигурно носталгичен штом дошол во Македонија неполни две години од последната посета.

Откако Васко дојде во Македонија, тој и Бранко се дружат секојдневно. Се што прават заедно, Бранко споделува на твитер-профилот на Миле Паника, па откри дека вчеравечер биле на гезме со поранешниот кошаркар и претседател на Кошаркарската федерација, Перо Антиќ. „Убаво друштво“, напиша тој.

За потсетување, Васко пред неколку години се пресели во Австралија. Таму замина со сопругата Марија Христова, со која се ожени 2015 година. Васко беше дел од најпопуларното хумористично шоу кај нас, К-15, во кое освен тој и Бранко Огњановски, глумеше и Бубо Каров, познат како Цацко Конопишки. Фановите на шоуто и пред 2 години коментираа дека треба да се снимат нови епизоди додека е Тошо Малерот во земјата, а слични коментари оставаат и на сликите што сега ги објавува Миле Паника на социјалните мрежи.

Ќе ви се допадне