(Фото) „Убавице ти си моја прва љубов“, Лора на Сузе наполни 21 година

Постарата ќерка на водителката и пејачка Сузана Турунџиева, Лора, го прослави 21 роденден. Нејзината мајка ѝ го честиташе и објави семејни фотографии.

„2-ри март е првиот најсреќен ден во мојот живот. Денот кога ја добив Лора, мојата прва љубов. Среќен роденден убавице моја. И уште сто пати да се родам, повторно ќе сакам тебе да те имам“, напиша таа,

Лора пред две години се омажи со своето момче Филип, а двајцата го имаат синот Јаков. Турунџиева во интервју за „Репортер“, ни раскажа дека Лора е посветена мајка и дека и таа и Филип постојано биле околу бебето.

„До толку што таа не дава никој да ѝ помогне, сè сама сака“, ни кажа Турунџиева.

Scroll to Top