(ФОТО) Весна Бејби го прослави 15. роденден на синот

By

Актерката Весна Петрушевска се пофали дека нејзиниот син Кирил го прославил 15-ти роденден. Таа сподели фотографија, на која покрај роденденската честитка, таа напиша дека синот Кирил е нејзиниот најдобар пријател.

На роденденската забава на Кирил, била и поп-пејачката Елена Ристеска, која е долгогодишна пријателка со актеркта, а која беше и на ронденската забава на Мина, ќерката на Весна.

Покрај Кирил, дента бил роденден и на домашниот миленик на Весна, кучето, за кое Весна вели дека наполнило 10 години, и биле родени во ист ден со синот Кирил.

Ќе ви се допадне