(Фото) Журка во двор за роденденот на Елена Ристеска

By

Пејачката Елена Ристеска наполни 35 години. Таа роденденот го прослави со журка во двор со трите најдобри пријателки. Се пофали дека тие ѝ купиле грамофон, на кој конечно ќе може да ги слуша плочите што ги има.

„Како што старееш, кругот на пријатели станува помал. Но, доволни ми се тие што ги имам. Моите најдобри пријателки ми го направија роденденот хармоничен, јадевме суши, посна торта и ми подарија грамофон, на кој сега ќе може да слушам плочи. На забавата не беа сите мои пријатели, поради короната не можев да направам поголема журка, но ве сакам сите и ви благодарам за пораките“, напиша Елена.

Пејачката во последен период сѐ помалку се занимава со музика, а повеќе е посветена на својот козметички бренд.

Ќе ви се допадне

ANIMEFLIX animeflix danganronpa: Watch Scum's Wish Episode 5

KissAnime kissanime page 1: Watch One Piece (Dub) Episode 610 (https://kissanimeonline.com/m/Og2/ep-610)