(Фпто) Спенџарска во гламур фустан за филмот на Милчо Манчевски

By

Водителката Јелна Спенџарска беше навечрачната премиерата на филмот „Врба“ на Мило Мачлевски. Во сив, гламурозен,  но и секси фустан,  водителката се пофали дека е на црвениот тепих во Македонската филхармонија. На црвениот килим продефилираа познати  ликови од политичката и јавна сцена, а салата беше исполнета до последно место. По завршувањето на проекцијата, филмската екипа доби овации и аплауз од публиката.

Ќе ви се допадне