Франц и Кире, Столе и Филип: кој на кого му е кум меѓу јавните ликови кај нас

By

Домашните јавни личности не заостануваат зад светските и регионалните ѕвезди да изберат за кум јавна личност со која професионално соработуваат и приватно се дружат. Кој на кого му е кум кај јавните фаци кај нас…

dobivaj vesti na viber

Столе Стоилов и Филип Лазаров

Другарството на ракометарите резултира со кумство пред неколку години – Столе му е кум на Филип.

Панчо и Андреј од ДНК

Момците од ДНК се пријатели со години. Андреј му е венчален кум на Панчо, а Панчо, пак, својот прв син го крсти Андреја.

Тони Михајловски и Славиша Киброски

Актерот и музичарот се пријатели со години. Тони е кум на ќерката на Славиша, Лина.

Андријана Будимир и Наумче Мојсоски

Наумче ѝ е венчален кум на Будимир бидејќи другарува со нејзиниот сопруг Јохан од детство. Наумче го крстил и нивниот син Максим.

Франц и Кире од „Нокаут“

Иако одамна не свират заедно, Франц и Кире ги врзува кумство кое се роди од долгогодишното пријателство.

 

Ќе ви се допадне