(Галерија) Бети на Стево елегантна во розово во Кенија

By

Сопругата на претседателот Стево Пендаровски, Елизабета Ѓорѓиевска, беше во посета на Кенија. Таа одржа говор за родовата еднаквост и репродуктивните права на жените на Меѓународната конференција. За конференцијата таа избра розов фустан со долги ракави. Изгледот го дополни со шарена шамија и црни салонки.

Претходно во интервју „Репортер“, 47-годишната сопруга на претседателот откри дека ја обожава црната боја, но и едноставна и стилизирана облека.

 

Ќе ви се допадне