(Галерија) Кој на кафе во Солун, кој пред кооперација: Како познатите славеа Велигден

Јавните фаци оваа година, за разлика од лани, кога споделуваа фотографии од дома заради пандемијата, овој Велигден, го минаа поинаку.

dobivaj vesti na viber

Дел од нив заминаа на кафе во Солун, дел празнуваа пред црквите, а некои одлучија за Велигден да се пред кооперација.

Водители, пејачки, споделија на социјалните мрежи како и каде го поминаа Велигден.


Scroll to Top