(Галерија) Македонските пејачки вапсаа јајца пред зори

By

Денес е Велики Четврток, ден кога пред зори, се вапсаат првите јајца, во црвена боја. Во пресрет на  големиот христијански празник Велигден некои од македонкските јавни личности ги вапсаа првите јајца. Повеќето се пофалија на Инстаграм каде што објавија фотографии. Сара Мејс,  Калиопи, Биба Додева, Кристина Арнаудова-е само дел од познатите  кои ги бојадосуваа јајцата.

 

Ќе ви се допадне