(Галерија) Мојата прва радост порасна: домашна забава за ќерката на Гавазова

By

Фолк-пејачката Сузана Гавазова се пофали дека нејзината постара ќерка Емели наполни 7 години. За ќерката таа организира мала домашна забава, со торта и музика, а фотографиите и видеата ги сподели на социјалните мрежи.

„Среќен роденден, Емели, наша прва радост, наша гордост. Да си жива, здрава и голема да растеш“, напиша пејачката и откри дека девојчето уживало во роденденската журка.

Сузана, која е во брак со Јасмин Курузовиќ, има уште една ќерка. Таа набргу ќе наполни 6 години.

 

Ќе ви се допадне

AniWatch watch anime online: Watch How Not to Summon a Demon Lord Ω Episode 1

GoGoAnime attack on titan season 3 gogoanime: Jujutsu Kaisen (TV) Episode 24