(Галерија) Перо и Катарина се журкаа во Белград на роденден кај кошаркарот Богдан Богдановиќ

By

Српскиот кошаркар Богдан Богдановиќ го прослави 30. роденден во познатата белградска дискотека „Лафајет“, а на роденденот гостин беше и поранешниот македонски кошаркар Перо Антиќ, заедно со неговата девојка, манекенката Катарина Ивановска.

dobivaj vesti na viber

На журката присуствувале познати српски кошаркари, како и поранешни соиграчи на Богдановиќ.

Видеа и фотографии од роденденската журка сподели и Антиќ на социјалните мрежи.

Најдобриот кошаркар на НБА во последните две години Никола Јокиќ бил главен на забавата, танцувајќи со кабаре-девојките додека пие шампањ од големо шише.

 

 

Ќе ви се допадне