(Галерија) Со забава на море Пандев го прослави роденденот на ќерка си

By

Софија, ќерката на Горан Пандев, наполни 3 години. Роденденот го славеше на море, со торта и мала семејна забава. Фотографиите од прославата, на која сите се облечени во бело, Пандев ги објави на „Инстаграм“.

„Среќен роденден, моја малечка“, напиша поранешниот капитен, а роденденот на Софија ѝ го честитаа и неколку фудбалери од репрезентацијата.

Софија е најмалото дете на фудбалерот и неговата сопруга Надица. Тие ги имаат и ќерката Ана и синот Филипо.

Пандев пред еден месец го одигра последниот натпревар со репрезентацијата на Македонија, а според италијанските медиуми, сега ќе потпише едногодишен договор со Џенова, кој ќе биде последен во неговата клупска кариера.

Ќе ви се допадне

AnimeFLV: Pucca 2 (Dub) anime episode 6 online free at https://animeflv.uk anime stream

Website https://animetv.cc: Watch What's Michael? animetv Episode Full anime tv demon slayer

AnimeDao Watch english anime Online in HD for FREE

Watch Fanren Xiu Xian Chuan Special Episode 4

Findery: https://findery.com/gogoanimelol

Community windy: https://community.windy.com/user/gogoanimelol