(Галерија) Егзотика и љубов на Малдивите: Игор Карачиќ и Душица Андоновска на меден месец

Хрватскиот репрезентативец и поранешен ракометар на „Вардар“, Игор Карачиќ, неодамна во Мостар се ожени со архитектката Душица Андоновска, а сега заминаа на меден месец.

dobivaj vesti na viber

Двојката првин беше на островот Бол на Брач во Хрватска, а од таму на романтика и егзотика на Малдивите. Дека уживаат и се среќни, двојката објави неколку фотографии од одморот.

Со нив се и сестрата близначка на Душица, Марија, која долго време е во љубов со германскиот репрезентативец Кристијан Дисингер, кој исто така играше за „Вардар“.

За потсетување, свадбата на Душица и Игор неодамна беше во Мостар. Двојката се венча во  кругот на најблиските роднини и пријатели. За свеченоста Душица носеше куса венчаница, а Игор облече костум и патики.

Scroll to Top