Гаро Тавитјан сними дует со Паула Чарлестон

By

Гаро Тавитјан ја промовира својата нова песна со видео издание кое го носи насловот „Ocean Dream“.

dobivaj vesti na viber

Зад песната како комплетен автор на музиката, текстот и аранжманот се потпишува токму Гари, додека видеото е дело на Александар Ристовски.

Ќе ви се допадне