(Галаерија) Отсега канцеларијата на претседателот само за млади

By

„Младихаб“ отсега се вика канцеларијата на претседателот Стево Пендаровски, која се отвори на Рекорд и е замислена како простор за уметничко и слободно изразување на млади уметници и поединци, како и за реализација на креативни идеи.

„Младихаб отсега ќе биде место каде што ќе се собираат младите, па тука ќе има и галериски простор и концерти за млади, за студентите за музичка уметност, ќе има работилници за дечиња со посебни потреби, место каде што секој ќе може да ја изрази својата уметниост“, ни откри сопругата на преседателот, Елизабета Ѓоргиевска, во  неодамнешто интервју за „Репортер’.

На отворањето вчеравечер сопругата на претеседателот беше во друштво и  со  Иванна Хаџиевска, советничката на Заев, и модната дизнајерка Тања Кокев.

 

Ќе ви се допадне

Watch Idol Land PriPara Episode 1

Watch Macross F: Choujikuu Gekijou Episode Full

Website https://kissanime.mx: Watch Fate/stay night: Garden of Avalon - Drama CD kissanime Episode 12 kissanime boruto

Website https://animedao.nl: Watch Kingdom: Season 2 (Dub) animedao Episode 39 animedao dragon ball z

Bakespace: https://www.bakespace.com/members/profile/kissanimemx/1224900/

Danluat thuvienphapluat: https://danluat.thuvienphapluat.vn/thanh-vien/animeflixnl