Ѓоко Танески поплавен на Халкидики

Поп-пејачот Ѓоко Танески преку својот фејсбук-профил се пожали дека не му се погодило летувањето на Халкидики. Тој објави видео од големото невреме што вчера ја зафати Грција. Снимката ја направи од терасата на апартманот во кој е сместен со семејството.

Обилните врнежи и ветерот предизвикаа големо невреме во Грција. Медиумите пишуваат дека некои делови од Каналиа и од полуостровот Пилион се евакуирани.