Игор Ангелов во Лондон освои награда за споредна улога за бугарскиот филм „Во срцето на машината“

By

Глумецот Игор Ангелов освои награда за најдобра споредна машка улога на Интернационалниот филмски фестивал во Лондон, Lonely Wolf. Тој наградата за доби за улогата на Сатарот во бугарскиот филм „Во срцето на машината“, чиј режисер е Мартин Макариев. За оваа награда се натпреваруваа уште единаесет други актери.

Филмот „Во срцето на машината“ на лондонскиот фестивал е номиниран за 18 награди, а освои четири од нив. Во филмот покрај Ангелов, играат и Јулијан Вергов и Христо Шопов. Премиерата во Бугарија е закажана за октомври.

 

Ќе ви се допадне

Website https://animetv.cc: Watch Tsukigakirei: First Half - The Road So Far (Dub) animetv Episode Full my anime tv

Website https://gogoanime.be: Watch X Densha de Ikou gogoanime Episode Full my hero academia heroes rising gogoanime

Ninja Collection Episode 13

TwistMoe Watch anime online, English anime online HD

Pastebin: https://pastebin.com/u/animefreakws

Littlegolem: https://littlegolem.net/jsp/info/player.jsp?plid=148455