Игор Џамбазов: Втората сезона во „Преспав“ ја преживеав, за третата ќе видиме

Деновиве почна со снимање на третата сезона од серијата „Преспав“, во која меѓу главните актери игра и  Игор Џамбазов, кој го глуми ликот на постариот брат Миле.

dobivaj vesti na viber

За потребите на серијата во една од сцените Џамбазов требаше да легне во мртовечки сандак па објави и фотографија со коментар “ втората сезона ја преживеав , но за третата ќе видиме понатаму“.

Екипата од „Преспав“ во новата сезона добива и засилување од Бугарија. Бугарската актерка Јана Маринова ќе се појави во серијата.

„Се екипиравме и продолжуваме со снимањето. Сега добивме засилување со Маринова и продолжуваме да газиме како досега. Нашата публика етапно се зголемува со текот на времето и веруваме дека ќе продолжиме по истите чекори како и досега“, изјави за „Репортер“ еден од главните актери во серијата, Игор Ангелов.

Продуцентот Пеце Талески најави дека ова ќе биде најквалитетната и најзабавна серија снимена досега.

 

 

Scroll to Top