Јане доби дрес од Погба и покана да го посети во Манчестер

By

Јане Велковски, момчето кое боледува од спинална мускулна атрофија, а за кое сторија направи и УЕФА, добил покана од фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Пол Погба, да оди во Манчестер и да гледа во живо натпревар на „Манчестер Јунајтед“.

dobivaj vesti na viber

Погба го видел Јане во спотот на УЕФА за кампањата „Еднаквост на терен“ и се воодушевил од приказната за детето кое игра фудбал во количка, па му испратил дрес со негов потпис и покана да му биде гостин во Манчестер.

 

Ќе ви се допадне