Јанкулоска: Миле засекогаш

By

Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска на социјалните мрежи објави колаж со фотографии од неа и нејзиниот пријател и колега, поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески.

Таа сподели фотографии на кои се седнати во кафуле, од официјални средби и прес-конференции и фотографија на која двајцата се облечени во навивачки дресови, Миле во дресот на „Вардар“, а Гордана во дресот на „Ливерпул“. Покрај фотографиите таа напиша BFF, што значи „засекогаш најдобри пријатели“.

Јанакиески во моментов е во затворот во Шуто Оризари, а беше приведен по бегството на експремиерот Никола Груевски во Унгарија. Против него се водат неколку судски процеси, а Јанкулоска исто така беше осудена на шест години во случајот „Тенк“ за набавката на блиндираниот мерцедес.

 

Ќе ви се допадне

ANIMEFLIX animeflix detective conan: Watch Attack on Titan Season 3 Part 2 (Dub) Episode 1 (https://animeflix.nl/m/3Pwo/ep-1)

GoGoAnime i want to eat your pancreas gogoanime: Your Lie in April Episode 22