Јанкулоска трчаше по „пајакот“ оти ѝ ја кревал колата

By

Поранешната министерка од ВМРО, Гордана Јанкулоска, вчера со трчање успеала да го спречи „пајакот“ да не ѝ ја крене колата. Трчањето се исплатело, оти таа ги спречила работниците на ПОЦ да не ѝ го кренат возилото што го паркирала на недозволено место, на само пет метри од барокната катна гаража, лоцирана во непосредна близина на кривичниот суд, пренсува pravosudstvo.mk.

Во трчањето друштво ѝ правел и нејзиниот партиски колега Миле Јанакиески, поранешен министер. Сепак Јанкулоска успеала да избегне да плати казна за непрописното паркирање.

Гордана Јанкулоска и Миле Јанакиески вчера заедно дојдоа во кривичниот суд.

Ќе ви се допадне

Watch Mobile Suit Gundam 0083: Stardust Memory Picture Drama - The Mayfly of Space 2 Episode Full

Website https://animeflv.uk: Watch Ginga Eiyuu Densetsu: Die Neue These - Seiran 1 animeflv Episode 4 anime streaming

AnimeTV: 30-pun de Wakaru! Kore made no Love Live! anime episode 1 online free at https://animetv.cc anime

Website https://animefreak.ws: Watch Terra e... (TV) animefreak Episode 24 kiss anime freak

Lookbook: https://lookbook.nu/gogoanimebe

Teachertube: https://www.teachertube.com/user/channel/gogoanimebe