Јелена Јованова ќе ја толкува главната улога во шпански филм

By

Актерката Јелена Јованова ќе ја толкува главната женска улога во шпански филм, пишува Факултети.мк. Јованова започна со снимањето на филмот „El desentierro“, кој е во режија на Начо Руиперез. Таа за потребите на улогата ја скратила косата, а сега е и црнокоса.

Во филмот друштво ќе ѝ прават познати шпански актери, Хан Корнет, но и косовскиот актер со холивудска кариера, Арбен Бајрактарај.

„За потребите на филмот учам шпански. Ме радува ваквиот предизвик и се надевам дека на крај ќе имаме одличен филм“, рече Јелена.

Македонската актерка ја очекува и премиерата на српскиот филм „Злогоње“, кој е во постпродукција, а ние наскоро ќе ја гледаме во ТВ-серијата „На терапија“.

Ќе ви се допадне

AnimeDao: Blame! anime episode 6 online free at https://animedao.nl animedao demon slayer

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official

Website https://wcostream.cc: Watch Baja no Studio wcostream Episode Full ben 10 alien force wcostream

AnimeHeaven: Wakusei Robo Danguard Ace tai Konchuu Robot Gundan anime episode Full online free at https://animeheaven.pro anime websites

Muckrack: https://muckrack.com/gogoanimelol

Flipboard: https://flipboard.com/@gogoanimebe