Кајмакоски во болница, се сомнева дека бившата му ставила нешто во кафето

Пејачот Даниел Кајмакоски вчера бил примен во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ пренесува А1он.мк. Тој се сомнева дека му се слошило од кафето кое му го дала поранешната сопруга, манекенката Кристина Димитриевска. Се сомнева дека му ставила дрога пишува А1он.мк.

Му се слошило по средба со поранешната сопруга на која таа му дала кафе во кое тој се сомнева дека имало дрога.

Од МВР објавиле дека 38 годишен маж бил примен вчера во болницата околу 13 часот и дека се работи на расчистување на случајот. Неговата поранешна сопруга, Кристина Димитријевска, не сакала да даде изјава.

„Не би коментирала вакви глупости. Ако мислите дека треба да кажам нешто барајте го мојот адвокат“, кусо одговорила Димитријевска на прашањето зошто Кајмакоски ја обвинува дека му дала кафе од кое му се слошило и го исклучила телефонот.

Кајмакоски се разведе во 2019 година по три години брак со Димитријевска во кој добија син.

Репортер“ ја контактираше Димитријевска, а таа ни рече: „Бог да чува, првпат слушам за вакво нешто. Ако навистина кажал такво нешто Даниел или напишале порталите, ќе следи тужба”, ни кажа Кристина.

Извор/А1Он.мк