Ќерката Софиа ќе навива за Талески на мечот со Хрватска

By

Ракометарот Филип Талески се пофали дека сопругата Ена и ќерката Софиа дошле во Минхен за да го бодрат на натпреварот „Македонија-Хрватска“ што се игра вечерва. „Мојата најголема инспирација“, напиша ракометарот на сликата на која е со сопругата и со ќерката што се роди неодамна.

Талевски повеќе од еден месец во јавноста не откриваше дека станал татко. Веста за раќањето на ќерката ја откри откако нејзиното име го напиша на патиките со коишто игра на Светското првенство во ракомет во Германија и Данска.

Филип Талески стана татко

Ќе ви се допадне

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

watch anime The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub]

AniWatch SK8 the Infinity (Dub)

anime online AniWatch Pokémon Journeys: The Series

AniWatch High School DxD Episode 8

anime sites Attack on Titan (Dub)